Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


В.Шиловська локшина. В Нацраді - дуже раді

Взагалі, дуже прикро і гірко відчувати, коли тебе хтось має за ідіота. Тим більше, якщо йдеться про відповідь від шановної установи, в даному випадку Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, надану на підставі моніторингу, здійсненого її місцевим представником - Володимиром Величком. Посадовець продемонстрував "зразково-показовий" приклад формального підходу до справи і тепер всю ту локшину, яку на його вуха розвісила Шилова, роздає далі по інстанціях - спочатку Нацраді, а потім безпосередньому адресатові. Звіт безвідповідального телечиновника засвідчує, що той нічого не моніторив, а лишень задовольнився поверховими поясненнями В. Шилової, які надає в якості відповіді на серйозне питання, поставлене автором Інтернет-видання.

"Національна рада розглянула Вашого листа з наріканнями на те, що Дніпропетровська ОДТРК використовує восьмипелюсткову хрестоподібну зірку як логотип, що суперечить умовам ліцензії, - йдеться в листі за підписом заступника голови Нацради Ю. Плаксюка. - З метою ґрунтовного з'ясування ситуації представник Національної ради в Дніпропетровській області здійснив моніторинг програмного наповнення цієї телерадіоорганізації та звернувся до її керівництва з відповідними поясненнями.

Як свідчать результати моніторингу, під час телемовлення компанії в правому верхньому куті екрану постійно розміщується логотип "Д", що відповідає ліцензійним умовам. Під час окремих програм при оформленні студії та годинника, справді використовується зображення восьмипелюсткової зірки. Як правило, це програми, присвячені висвітленню заходів, спрямованих на збереження та відродження національно-культурної спадщини, зокрема святкування визначних історичних подій українського козацтва.

До речі, зазначене зображення, що є одним із найстаріших елементів української символіки, наявне на сучасному гербі Дніпропетровської області.

Водночас генеральний директор Дніпропетровської ОДТРК у своїх поясненнях зазначила, що з метою уникнення непорозумінь, коли оформлення може сприйматися як видозмінений логотип надалі зірку буде розміщено так, щоб вона не співпадала з логотипом компанії."

Слова про те, що зображення восьмипелюсткової зірки використовується лише "під час окремих програм при оформленні студії та годинника" - сприймаються дуже весело. Цей "алатир" здобув постійну прописку на студійних стендах, телезаставках, перебивках, взагалі на екрані незалежно від тематики програм.

Більше того, до недавнього часу він постійно (!) був на логотипі ДОДТРК, та ще й так, що та маленька літера "D" майже повністю поглиналася і була ледь помітною на фоні великого знака - восьмипелюсткової зірки "алатир" - релігійного символу язичницької громади "Рідна Православна Віра" (Стара Віра або Відичне Православ'я ).

Ось на підтвердження - знімок. До речі, в цей час йшла не яка-небудь передача, як Величкові написала Шилова, про "відродження національно-культурної спадщини, зокрема святкування визначних історичних подій українського козацтва", а найзвичайнісінькі поточні новини. Зокрема, люди в сюжеті скаржилися на труднощі при перетинанні проїзної частини вулиці за відсутності там світлофорів або ж зебр та нереагуванні водіїв навіть на чітко розмічені пішоходні переходи.

Одного разу я зробив фото з екрану, де Шилова - на фоні намальованого нею на стенді "алатира" - під час передачі, в якій мова йшла про підготовку міста до Євро-2012.

Цей клятий, зпоганений язичницьким символом стенд постійний учасник її програм на будь-яку тему: соціально-політичну, економічну, культурницьку чи якусь іншу.

А як тоді взагалі сприймати наявність відразу трьох "алатирей" в якості студійного дизайну під час випусків новин, які добре видно за спиною ведучого?

Ці "алатири" Шилова пришпандьорила всюди й "преться" з цього, як от на фото:

А тепер щодо гербу. Почнемо з того, що візуально зображення "алатира" і зірок на гербі різняться. Схожість полягає в тім, що всі ці зірки восьмикутні, але розташування кутів в них - різне.

Якщо в колі, що є геометричною основою зірок провести вертикальну і горизонтальну вісі з перетином в його центрі, то вершини зірок з герба будуть розташовані саме на цих вісях. В "алатирі" ж, кути зірки не збігаються з вісями, навпаки - кожна пара кутів розташована симетрично по обидва боки від вісі. Цей принцип побудови чітко окреслений допоміжними лініями, які неодмінно присутні на "алатирах" різних розмірів - і великих, і маленьких.

На гербі Дніпропетровщині кількість зірок символізує структуру Січі з певного числа Паланок. І в жодному разі не є символом прославляння "рідновірства". Шилова використовує саме зірку "алатир" і саме в зв'язку з пропагандою симпатичного їй релігійного культу, що її стараннями регулярно відбувається в державному ефірі.

В.Шиловський "алатир" повністю й у всіх графічних нюансах та елементах ідентичний тому, який використовує як свій релігійний символ язичницька громада "Рідна Православна Віра", очолювана подружжям Куровських - Верховним волхвом Володимиром та Відаючою матір'ю Ладою.

В привнесеному на ДОДТРК Шиловою "лейблі" побачили аналогію саме релігійну, а не гербову і її ж співробітники по телерадіокомпанії, про що серед низки інших претензій, написали в статті "Юбилей без юбиляров", розміщеній на сайті "Дніпропетровський акцент":

"Шилова не воспринимает и национальные духовные ценности /.../ И весьма симптоматично, что фактически вторым логотипом государственной телекомпании стала восьмиконечная звезда "родоверцев". Она присутствует в оформлении всех студийных площадок, заставок и перебивок программ, включая новости и шиловскую вышиванку, в которой она выходит в эфир. В ее кабинете висят лики языческих богов и божков /.../ В рабочее время за закрытыми дверьми Шилова постоянно проводит "сеансы" со всевозможными провидцами и гадалками, одну из которых даже ввела в штат телекомпании на должность ст. редактора."

Особиста прихильність В.Шилової до Відичного Православ'я підтверджується й регулярними запрошеннями представників цього культу до державного ефіру: "рідновіри" - часті гості Шиловських передач.

Отже не герб Дніпропетровщини пропагує цим "алатирем" Шилова, а саме агресивно-вороже цілому Християнському світу "рідновірство". Невже така полум'яна язичниця Шилова у відповіді Величкові і словом не обмовилась про уподобану нею релігійну антихристиянську течію? Ти дивись, яка кмітлива: це, бачте, вона так герб пошановує!.. Ані Христа в серці не має, ані совісті!

А от як пояснюють значення "алатира" самі "рідновіри". Матеріал взято з офіційного сайту РПВ, який так і називається: alatyr.org.ua:

"Відайте Вкраїнці-русичі! Рід Всевишній подарував дітям своїм велику Святість Знань Віри і Веди Право-Славної, у Покон уложеної і у Вічному Камені викарбуваної на віки вічні. Той камінь усім каменям камінь, бо той камінь - Алатир. Знають його люди під іменами різними, рекучи його по-різному, бо він єдиний і багатоіменний. Алатир - це престол Роду Великого і сам Рід Трисвітлий, початок та кінець сущого і не сущого, вістря і виток Прави, найвища вершина її. Ціле складається з двох протилежностей, кожна протилежність має у собі два стани, два кінці. Тому з одного стає два, з двох - чотири, з чотирьох - вісім і так до безкінечності. З двох хрестів рівнораменних складаючись, він зірку восьмикутню формує. Хрест твориться від поєднання чоловічого і жіночого, вертикалі та горизонталі і має чотири кінці. Все живе має чотири періоди розвитку - народження, юність, зрілість, старість. Сонце-Дажбог з чотирьох сутей складається, як і Місяць Ясний. Рік Божий чотири пори має. У людей чотири групи крові є. Зрештою, чотири прояви Рода Всевишнього - вогонь, вода, повітря, земля - в основі Всесвіту лежать. Отже, Хрест є знаком триєдності і четвертинності, парного і непарного, чоловічого і жіночого, білого і чорного, які суть одне. Алатир складається з двох Хрестів - Сварг, косого та прямого, які, поєднуючись, восьмипроменеву зірку творять. Подвійні восьмикутні хрести-зірки (дві четвірки) - то суть образ Зародка Творення усього сущого, першокристал, точка, з якої розпочалося творення світу і сам світ загалом. У той же час це і стани, які проходить душа під час розвитку свого, будучи прахом камінним, рослиною, твариною і людиною. Людиною будучи, вона теж чотири випробування має: бути темним і непосвяченим, далі бути господарем, Воїном і Волхвом. Загалом, вісімка - це священне число, символ вічності, нескінченості руху, восьми сторін світу, навіть октава має вісім нот. У Колі Сварожому є вісім головних свят, у житті православного рідновіра є вісім головних вікових посвят, від якісного проходження яких залежить висота розвитку духу його у житті теперішнім. Поєднання восьми точок творять дев'яту в середині, а дев'ять - це число Рода Всевишнього, який суть Див і скупа Богів Рідних"

Подібне трактування "алатира" робить неможливим сприймання саме цього зображення восьмипелюсткової зірки як позбавленого певного релігійного забарвлення. Такий "алатир" є символом РПВ і ніякі паралелі з гербовими зірками тут жодним чином не проглядаються.

І ще. Припустимо, що всі вище висловлені, так би мовити, графічні аргументи відносно невідповідності восьмипелюсткової зірки В.Шилової тим зіркам, що на гербі - некоректні. Сприймемо їх ідентичними. Але тоді нехай Шилова змінить кут нахилу своєї зірки відносно вісі кола, надавши їй такий саме вигляд, як на гербі. Тільки в такому випадку цей символ можна буде вважати спорідненим гербовим зіркам.

Підкреслюю, та восьмипелюсткова зірка, що привнесена на ДОДТРК язичницею В.Шиловою - повністю, у всіх найменших графічних нюансах і особливостях ідентична рідновірському "алатиреві". Його використання в такому вигляді на студійних стендах, в телезаставках, рекламних роликах, комп'ютерному дизайні телепрограм, постійне його перебування на очах глядачів під час перегляду продукції ДОДТРК є кричущим порушенням Конституції, яка регламентує відокремленість церкви й релігійних організацій від держави.

Жодних питань не могло б бути, якби замість цього "алатира" на ДОДТРК була присутня одна з гербових зірок, виконана точно так, якою вона є на гербі Дніпропетровщини. Не викликало б найменших нарікань й використання всього гербу, а не окремих його елементів. Чому б саме в такий спосіб обласному державному телебаченню не популяризувати Дніпропетровську символіку?

"Водночас генеральний директор Дніпропетровської ОДТРК у своїх поясненнях зазначила, що з метою уникнення непорозумінь, коли оформлення може сприйматися як видозмінений логотип надалі зірку буде розміщено так, щоб вона не співпадала з логотипом компанії." - пише мені у відповідь Нацрада. Та не "з метою уникнення непорозумінь", а на дотримання Закону, ліцензійних умов, з легкістю неймовірною, брутально порушених самою ж Шиловою. А в цій репліці про виправлення неподобства йдеться ніби як про "добру волю" гендиректорки. Гнати її звідти!

У відповіді Нацради, надісланій автору сайту, попри всю її поверховість та й невідповідність суті того, що відбувається, є один дуже позитивний для СПЕЦКОРА факт. Адже цей лист засвідчує, що "алатир" захитався й відпав від логотипу ДОДТРК саме завдяки його - автора сайта - зусиллям: публікаціям на сайті та зверненням у відповідні інстанції листами й телефоном. Отже стараннями журналіста обласній студії повернуто її ліцензійний логотип, принаймні його звільнено з "алатирського" полону. Це невеличка, але перша перемога.

Читай також:
"Остання надія на правду" знову нахабно бреше!

Замість Дніпропетровського Державного - "РідновірТV".
"Алатир" маневрує


В Держкомнацрелігій порадили звернутися до правоохоронних органів, аби ті розслідували діяльність керівництва Дніпропетровської ОДТРК

Гендиректорку ДОДТРК В.Шилову очікує перевірка

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення подякувала СПЕЦКОРУ за "непересічний інтерес" до Шилової

ЯНУЧАРА У ВИШИВАНЦІ

В.Шилова. Слов'янський синдром
21.08.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_844.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_845.php on line 212

Warning: file(./comments/cart_844.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_845.php on line 212


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_845.php on line 215


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64