Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Інші "20 хвилин з Володимиром Яворівським"

Захищаючи озвучений на сесії ВР БЮТівський варіант заяви щодо подій в Грузії, депутат від Блоку, шанована й патріотична людина, відданий українській ідеї письменник Володимир Яворівський, переходячи з однієї телевізійної передачі в іншу, весь час наголошує на єдиній відмінності цього тексту від НУ-НСівського, кажучи, що він більш виважений і м'який, тобто якраз такий, який і потрібен у міждержавних відносинах і, до того ж, повністю збігається з тональністю відповідних заяв, прийнятих Євроспільнотою.

Щодо останнього порівняння, то дипломатичність і зваженість реакції ЄС, принаймні, не стає на заваді чіткому розумінню, на чиєму ж таки боці європейська демократія, позаяк там підтримується Грузія і засуджується Росія. Нині ж в Європі все гучніше висловлюють незадоволення з приводу невиконання Росією даних зобов'язань стосовно виведення своїх військ з грузинської території.

Пропонований БЮТом документ змістом своїм нагадує щось на зразок радянсько-совкового "миру - мир!". Це про все загалом і ні про що конкретно. Якби не знати, у зв'язку з чим він проголошується, то текст сприймається універсальним для будь-якого конфлікту і на всі часи! Дипломатично? Ще б пак, але наскільки це дієво та адекватно тому, що вчинила Росія в Грузії?

Це ж саме можна було б зачитувати кожного разу у випадку виникнення збройних протистоянь у будь-яких точках земної кулі, в тому числі найвіддаленіших від України. Але ж Грузія - поруч, під нашим боком, а самі країни пов'язують вірність демократичним перетворенням, прихильність до європейських цінностей, обрані державами курси на євроатлантичну інтеграцію, та й у випадку з Україною, якби Росія наважилася, то діяла б точнісінько так само, як з Грузією. Вже діє.

І тут потрібно не запропоноване БЮТом "усі-пусі", а чітка, жорстка відповідь, подібна удару на відсіч - потужному, упереджувальному, який би засвідчував нашу національну єдність, рішучість і гордість: щоб всім "мєдвєпутіним" стало ясно, що і до чого.

В.О. Яворівський відомий своєю принциповою, гостро-критичною позицією щодо імперської політики Кремля, постійно підкріплює її виступами в Верховній Раді, авторською передачею на українському радіо "20 хвилин з Володимиром Яворівським", де часто цитує видатних українців минувшини й сучасності, іноземних розумників від європейців до японців, що спостерігали за історією України і зробили свої глибокі, засновані на фактах, висновки. Один з найголовніших - Україна не має права залишатися наодинці з Росією, якщо хоче зберегти свою незалежну державу. Тільки НАТО захистить нас від Росії, яка вже достатньо довела свою ворожість, як каже Яворівський в радіопередачах, до українців. Кремль може дозволити нам існувати лише як хохлам - говорить в ефірі письменник, спираючись на експертні думки науковців, громадсько-політичних діячів, дописувачів-радіослухачів.

З подібними, як у Яворівського національно-патріотичними поглядами, в БЮТі, слава Богу, є чимало достойників, але, на жаль, достатньо і таких, як Зубов - от вони зараз і переважили. Останній в українському ефірі старанно доводить, що НАТО нам абсолютно не потрібно, а з Росією слід поглиблювати дружбу і в жодному разі не втручатися в кавказькі події. Тож і заява БЮТ стосовно російської агресії виглядає як хитреньке середньоарифметичне між Яворівським та Зубовим, що все ж таки на користь зубових.

Сам же Володимир Олександрович робить вигляд, ніби не помічає цього явного перекосу. Але більше скидається на те, що в даному конкретному випадку депутатська іпостась перемогла письменницьку й патріотичну позиції.

Так чому ж і у випадку з Грузією не проявити таку ж рішучість і чіткість у визначеннях, яку сам Яворівський і декларує в своїх надзвичайно змістовних, цікавих і глибоких радіопередачах? Вони ж бо - про відродження національного духу українців, характеру, про те, які наші пращури були сміливими і рішучими у боротьбі за Україну, за волю для народу і країни. Хіба такі передачі не для того, аби нам, теперішнім українцям, слідувати героїчному духу минулих поколінь, множити його і передавати нащадкам?

Намагання бути якомога делікатнішими в посланнях була б доречною, якби, скажімо, мова йшла про такого ж виваженого в своїх оцінках і діях адресата. Але ж Росія аж ніяк не церемониться у своїх "дипломатичних" заявах щодо України: ні президент, ні прем'єр, ані глава МЗС, ані депутати держдуми та інші посадовці ніколи не ускладнювали собі життя пошуком потрібних "зважених" слів - навпаки, всі вони ніби змагалися між собою у хамстві, відвертій зверхності та зневазі до нашої Батьківщини. У них що не заява - то смачний плювок в Україну, в її Президента, запроваджувану політику на захист українських інтересів, історію країни, її мову, культуру.

До того ж, нічого в усіх пропонованих НУ-НСом варіантах заяв образливого, некоректного й невиваженого стосовно Росії немає! Але національна позиція звучить там куди виразніше й адекватніше у порівнянні з БЮТівською версією. Краще було б, аби письменник своїм яскравим художнім й авторитетним словом спробував би переконати своїх колег погодитись на НУ-НСівський варіант. Це б сприяло внутрікоаліціній консолідації, єднанню національно-демократичних сил всередині країни і зміцненню її позиції на міжнародній арені - досягнута в такий спосіб стабілізація й гармонізація політичних відносин, зрештою, ввімкнула б зелене світло до ПДЧ та Євросоюзу загалом.

До слова, в одній з останніх своїх передач В. Яворівський висловив захоплення візитом Президента Ющенка до Грузії в період активної стадії військового протистояння, сказавши, що він гордий за такий мужній вчинок лідера держави. Так чому б було не підтримати Президента голосами фракції, або, принаймні, своїм особистим?

Підсумки ж голосування виявились повністю протилежними: все полетіло шкереберть. "Завдяки" волевиявленню фракції БЮТ Україна зазнала низки поразок, яким в Кремлі лишень зловтішаються, потираючи від задоволення руки.

У зв'язку з вище наведеним намагання Яворівського будь-що захистити невиразну, слабку, ялову заяву БЮТ більше скидається на пропозицію акуратно витертися після чергового плювка з боку Росії і з вдячністю готуватися до наступних, проявляючи при цьому максимальну виваженість і толерантність.

07.09.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_849.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_849.php on line 113

Warning: file(./comments/cart_849.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_849.php on line 113


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_849.php on line 116


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64