Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Україні потрібен "сильний князь"

Після перемоги на виборах 2004 року, близьке оточення президента навіяло йому міф про те, що він "месія". І Ющенко повірив у те що він "месія", але Ющенком залишився.

Якщо виховувати молоде покоління на трагедіях і поразках, якщо виховувати на міфах про "ідолів" зліплених з пластиліну, то яке майбутнє буде у держави? Впродовж століть українці не мали своєї державності. Дехто схильний пояснювати це поганими сусідами. Сусіди винні. А Святослав Хоробрий з сусідами раду собі давав. Мало того, для декого і сам був "поганим" сусідом.

Варто було збірній України з футболу пограти на чемпіонаті світу, і нація забула про те, що ділиться на Схід і Захід, і розмовляє різними мовами. Націю творить не лише усвідомлення спільності інтересів. Нації потрібна ідея, міф. І міф має бути красивим. І життєстверджуючим.

Треба запросити в Україну Мела Ґібсона і запропонувати йому зняти фільм про князя Святослава - "Іду на Ви". Чому саме Мела Ґібсона?

Українські режисери уже зняли фільми і про гетьмана Мазепу, і про Богдана Хмельницького. Ці фільми до кінця додивитись не можливо. І справа тут не у фінансуванні. Чого не має у творці, того не має і в творінні. Немає сьогодні в Україні режисера, який би зміг зняти фільм на рівні "Хороброго Серця". Та й чи є такий режисер (окрім Мела Ґібсона) за межами України - то ще питання. Головне, щоб Ґібсон "загорівся" цією темою. А тема варта того.

Скептики кажуть: "Історія вчить, що історія нічого не вчить". Але спробуємо бути оптимістами. Взаємовідносини в українському трикутнику президент - "еліта" - народ, дуже нагадують взаємовідносини у трикутнику князь - бояри - народ. Коли князь був по справжньому сильний - бояри знали своє місце. Коли князь був слабкий - бояри чинили свавілля. Без сильної княжої руки держава завжди тріщала по швах.

7 листопада 2008 року у прямому ефірі телеканалу "Інтер", Юрій Луценко в ролі ведучого поставив присутнім у студії питання про те, що сьогодні більш потрібно Україні: "сильна рука", чи політична конкуренція? 80% простих людей присутніх в студії проголосували за "Сильну руку".

Представники "еліти" відразу заговорили про загрозу диктатури. Згадали і Гітлера зі Сталіним. Лякали. Не хочуть "бояри" "сильного князя". Не хочуть. Але в Україні все уже настільки прогнило, що без "сильної руки" порядку не наведе ніхто.

У месії, справжній він, чи вигаданий, повинна бути місія. Яка ж місія у Ющенка? Своїм правлінням Ющенко розбудив у народу мрію про "сильного князя". Своїм правлінням Ющенко готує народ до сприйняття "сильного князя". Ющенко - предтеча "сильного князя".

Розмови про те, що "сильна рука" - загроза українській демократії - це обман. По - перше, "сильна рука" - це не обов'язково рука міні-гітлера чи мілі-сталіна. "Сильна рука" може бути схожою на руку Конрада Аденауера. І повинна бути такою.

По - друге, в Україні немає справжньої демократії. Демократія - це баланс інтересів і в першу чергу економічних. Якщо співвідношення доходів 20% найбагатших і 20% найбідніших громадян у Швеції і Чехії становить 3,5 до 1-го, в Японії - 4 до 1-го, то в Україні на думку аналітиків "Центру Разумкова", цей показник становить 30 до 1-го.

Лише "Сильний князь" змусить свавільних "бояр" збалансувати свої інтереси не лише між собою, але і з інтересами простих людей. Для спокою всіх. Для злагоди між всіма.

Володимир Ільків
Львів.
19.11.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_881.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_881.php on line 103

Warning: file(./comments/cart_881.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_881.php on line 103


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_881.php on line 106


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64