Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Дніпропетровські депутати на екваторі

З першого липня 2008 року Дніпропетровська обласна молодіжна рада за сприяння Фонду розвитку демократії посольства США в Україні розпочала реалізацію моніторингового проекту "Депутатський екватор Дніпропетровщини 2008". Його суть полягає в моніторингу роботи депутатів міських рад на екваторі - 2,5 роки - їхніх повноважень. Зокрема, здійснювався збір інформації про те, чи знаходили декларовані партіями і блоками в період виборчої кампанії обіцянки й програми своє втілення в рішеннях міцевих рад, куди пройшли ці політичні сили, проводився аналіз стосовно відповідністі прийнятих рішень нагальним потребам та запитам виборців області.

Об'єктами дослідження стали дев'ять міських рад області: Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Павлоградська, Новомосковська, Синельниківська, Криворізька, Нікопольська, Марганецька та Орджонікідзевська. До кожної були направлені інформаційні запити щодо прийнятих відповідною радою протягом 2006-2008 років довгострокових програм.

За час проведення проекту його активісти часто-густо зустрічалися з труднощами в отриманні інформації про склад ради, графік прийому громадян, а надто - про затверджені муніципальні програми. У дослідників складалося враження, що більшість працівників апарату міських рад не те що не знайомі з законами України "Про інформацію", "Про звернення громадян", а навіть не чули про них.

Траплялося й таке, що отримавши письмову згоду й резолюцію від секретарів рад та заступників міських голів щодо сприяння в отриманні необхідної інформації, активісти проекту наражалися на небажання іти на контакт рядових працівників апарату міськради. Найбільший спротив щодо надання відомостей був зчинений міськрадами Марганця, Орджонікідзе, Павлограда та Синельникового.

- Якщо раніше простежувалися дуже позитивні тенденції до відкритості місцевої влади як стосовно журналістів, так і пересічних громадян, то нині ми змушені, на жаль, констатувати, що влада, наче їжачок, знову почала закриватися, відмовляючись від діалогу з суспільством, - коментує аналітик "Депутатського екватору-2008" Богдан Галенко.

У двох випадках задля отримання потрібних даних, реалізатори проекту вимушені були звертатися до прокуратури: це мало місце в Марганці та Павлограді. Якщо марганецькі правоохоронці дієво посприяли справі, то павлоградські продемонстрували свою цілковиту байдужість. Не рідко отримані від міськрад відповіді радше виглядали відписками, мали формальний характер або, приміром, відсилали за тими чи іншими даними на електронні ресурси, де на наявність запитуваної інформації не було й натяку.

За словами керівниці проекту Оксани Куян, спільною рисою для багатьох передвиборчих програм політичних сил стала відсутність конкретних обіцянок - лишень загальні слова про "покращення соціально-економічних показників". В той же час порівняльний аналіз політичних програм та прийнятих міськими радами рішень проявив і таку негативну тенденцію: чим більше було конкретних обіцянок - тим менше вони відображалися в затверджених міськрадами проектах.

Наприклад, в Павлограді Партія регіонів, представники якої, до речі, складають 49 % кількості депутатів вищеназваних рад, обіцяла утилізувати ракетне паливо. В підсумку, як зауважує О. Куян, про це ані слова в жодній з затверджених міськрадою програм. В Синельниковому регіонали присягалися виборцям реалізувати програму "Здоров'я нації", проводити моніторинг екологічної ситуації з публікаціями його даних - нічого цього зроблено так і не було.

- Коли в Синельниківській міській раді обирали секратеаря, там взагалі склалася цікава ситуація - фракція Партія регіонів розділилася на дві частини: перша хотіла бачити на цій посаді одну людину, друга - іншу; в результаті був обраний БЮТівець, котрий , якщо не помиляюся, раніше був активним членом Компартії України, - принагідно зазначає Богдан Галенко. - Хоча це досить нормальна адекватна людина, яка дійсно працює і, принаймні, хоч щось намагається зробити. Саме він дав вказівку своїм підлеглим сприяти в роботі нашим активістам.

- Якщо ж брати програми БЮТ, то майже у всіх містах в них були пункти щодо створення дитячих майданчиків, реалізації програми громадських робіт з будівництва автошляхів та санітарного оздровлення міста - ніщо з цього в жодному місті виконано не було, - зауважує Оксана Куян.

Активісти проекту мали на меті дослідити відповідність прийнятих міськими радами програм пере двиборчим обіцянкам місцевих осередків політичних партій і блоків, що увійшли до складу міськрад. Те ж, наскільки і як ці програми виконуються - стане наступним етапом проекту, на реалізацію якого сподіваються в молодіжній раді.


Аналітик проекту Богдан ГАЛЕНКО та керівниця "Депутатського екватору-2008" Оксана КУЯН

04.12.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_892.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_892.php on line 109

Warning: file(./comments/cart_892.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_892.php on line 109


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_892.php on line 112


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64