Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Комуністи й православні активісти Московського Патріархату єднаються в боротьбі проти практикуючих Фалуньгун

У Всесвітній День захисту прав людини в Дніпропетровську в гострій дискусії зійшлися послідовники духовної школи цигун Фалуньгун та їхні опоненти. Перші, спираючись на оприлюднювані ними офіційні звіти міжнародних правозахисних організацій, розповідали про жорстокі репресії й тортури, яким піддаються практикуючі Фалуньгун з боку комуністичної влади в Китаї, а також про кампанію з дискредитації дніпропетровської громадської організації "Система Фалунь Дафа", розгорнуту в місцевій пресі. Другі - прихильники комуністичної ідеології та представники православної церкви - називали Фалуньгун деструктивним, небезпечним для здоров'я людей культом, діяльність якого протирічить українському законодвству, а також звинувачували фалуньгунівців у наклепах на Компартію Китаю та суспільно-політичний устрій країни.


Магістр культурології Людмила Мельничук; професор, доктор філософських наук, кандидат біологічних наук, викладач Дніпропетровської державної фінансової академії Михайло Мурашкін; голова Дніпропетровської громадської організації "Система Фалунь Дафа" Сергій Букін.

Прихильники Фалуньгун (або ж Фалунь Дафа) називають уподобану ними практику однією зі шкіл китайського цигун - стародавньої системи фізичного й морального самовдосконалення людини, зцілення душі і тіла, основними принципами якої є Істина, Доброта, Терпимість. Засновник вчення - Лі Хунчжи - вперше представив його на виставці здоров'я у Пекіні в 1992 році. Нині кількість практиків Фалунь Дафа в понад півсотні країн світу нараховує більше 100 млн. чоловік.

Послідовники Фалуньгун вбачають у запропонованій Майстром системі дієві рецепти покращення характеру, самоконтролю поведінки, виховання чесності, доброзичливості, терпіння, усвідомлення взаємозв'язку між моральністю людини та її здоров'ям й долею. Окрім вивчення книг свого Вчителя фалуньгунівці виконують 5 комплексів фізичних вправ, що не потребують спеціальної підготовки і є доступними для людей будь-якого віку, спрямованих на відкриття енергетичних каналів та посилення циркуляції енергії в тілі. Фалунь Дафа, як проголошують практикуючі, перебуває поза політикою, комерцією та релігією. Заняття відбуваються цілком безкоштовно, без внесків та пожертвувань.

Одначе стрімке зростання популярності Фалуньгун в Китаї, - ця практика, якою люди масово займалися на свіжому повітрі у парках, стала чи не найпопулярнішою в країні, - викликало заздрість, а з тим і гнів у правителя Китаю - Цзяна Цземіна. Комуністичний диктатор сприйняв Фалунь Дафа як конкурента компартії Китая в боротьбі за маси, побачивши в цьому русі загрозу керівній ролі КПК у китайському суспільстві. Відтак були розпочаті жорстокі й широкомасштабні репресії. Гонінням передувала ретельно спланована кампанія в пресі, що викривала Фалуньгун як шкідливу "секту та злий культ".

У липні 1999 року за наказом Цзяна Цземіня на практику Фалуньгун було накладено заборону - мільйони китайців опинилися поза законом. ЦК КПК сформував "Урядову команду для рішення проблеми Фалуньгун". Для ліквідації Фалунь Дафа була створена спеціальна служба "Офіс 610", яку за стилем і методами роботи фалунгунівці порівняли з фашистським Гестапо.

В результаті, за даними інформаційного центру Фалунь Дафа, були заарештовані сотні тисяч послідовників Фалуньгун, понад три тисячі - закатовані тортурами в застінках китайських концтаборів, більше ніж 100 000 чоловік - зіслані та ув'язнені у трудові табори та психіатричні лікарні. Ці гоніння фактично тривають й донині.

Попри потужну іфнфомаційно-пропагандистську кампанію проти Фалуньгун, запроваджувану комуністичним Китаєм на міжнародній арені та намагання КПК всіляко применшити масштаби переслідувань, їхні шокуючі подробиці дедалі більше стають відомими світу завдяки діяльності правозахисних організацій.

Зокрема в звіті, оприлюдненому представниками канадської незалежної групи з розслідувань - колишнім держсекретарем Канади з питань Азійсько-Тихоокеанського регіону Девідом Кілгуром та міжнародним адвокатом з прав людини Девідом Мейтасом, йдеться про те, що близько 41 500 послідовників Фалунь Дафа стали жертвами злочинів, пов'язаних з трансплантації органів. Такі результати їхнього двомісячного розслідування за звинуваченнями щодо санкціонованого комуністичним режимом Китаю насильницького вилучення внутрішніх органів у прихильників Фалуньгун.

Факти застосування незаконної трансплантації органів наводилися в доповідях представників інших міжнародних установ та інституцій.

Емігрувавший задля уникнення розправи в США Лі Хунчжи в 2001 році був нагороджений премією Дома Свободи (FREEDOM HAUSE), в тому ж році став номінантом премії ім. Академіка Сахарова "За свободу думки", що присвоюється Європейським парламентом. Засновник Фалуньгун також був одним з претендентів на отримання Нобелівської премії миру 2000-2001 рр.

Про все це повідали дніпропетровські прихильники Фалуньгун, додавши про кампанію з дискредитації руху в Україні загалом й Дніпропетровську зокрема - йдеться про публікації в місцевій пресі, інспіровані Центром протидії деструктивним культам "Діалог" під орудою Яна Щекатурова.

- Є певна система пропаганди, яку здійснюють конкретні організації в Україні, зокрема такі як "Союз захисту сім'ї та особистості" й "Діалог", - говорить магістр культурології Людмила Мельничук. - Вони розповсюджують пропаганду ненависті не лише до Фалуньгун, а й до різноманітних течій, що не є православними.

Дніпропетровська Громадська організація "Система Фалунь Дафа" існує з 2004 року. За цей час, за словами її лідера Сергія Букіна, було проведено близько 180 акцій інформаційного характеру.

- Брехлива по відношенню до практикуючих Фалуньгун пропаганда, з якою ми стикнулися в дніпропетровській пресі, була настільки жорсткою, що ми вимушені були подати на одну з газет до суду, - каже Сергій Букін. - Ці наклепницькі статті, що повністю копіювали брехню, тиражовану комуністичним Китаєм, виходили за сприяння вже згадуваного тут "Діалогу" і безпосередньо її лідера - Яна Миколайовича. Слід сказати, ми мали неодноразові зустрічі з "Діалогом", на яких розповідали про себе, детально знайомили, хто ми і що. Але матеріали, які ми надавали, потім використовувалися зовсім в інших цілях. Інформація, що була представлена в пресі, робила з послідовників Фалунь Дафа якихось страшних людей...

Ми хочемо привернути увагу суспільства до того, що в світі коїться величезна несправедливість, яку дуже активно намагаються виправдовувати. Ми не займаємося ніякими капіталовкладеннями, наш офіс - намет біля пам'ятника Леніну на центральній площі, де всі бажаючі можуть познайомитися з нами. Фізичні вправи ми, в основному, робимо просто неба, на свіжому повітрі на тому ж самому місці - в сквері біля фонтану о шостій вечора. Ми ні від кого не ховаємося і абсолютно відкриті...

Ми нікому не бажаємо зла і всі наші акції - це протести проти переслідувань, щоб не гинули люди лише за те, що вони хочуть стати чеснішими, добрішими, справедливішими. Оздоровчий сектор нашої Системи був неодноразово досліджений багатьма експертами, організаціями. Результатом стали підтвердження позитивного впливу на організм людини, покращення здоров'я.

- Ви якою, все-таки, системою займаєтесь? - цікавиться присутній на пресовому заході прихильник комуністичної ідеології з червоним значком на лацкані (той, що на фото дивиться прямо в об'єктив). Свого часу він був помічений СПЕЦКОРОМ як активний учасник сутичок з міліцією на антинатівському заході в день візиту до Дніпропетровська представницької делегації послів Альянсу.

- Ми займаємося системою самовдосконалення Фалунь Дафа - одним з напрямків цигун, - відповідає Букін.

- Скільки ви цим займаєтесь?

- Вісім років.

- А вам відомо, скільки взагалі існує в світі ця гімнастика - цигун або ушу? А там і лікування, і масаж і таке інше...

- Ми не досліджували, скільки вони існують...

- Чому, ви ж почали цим займатися!?

- Ми займаємося тим напрямком, про який нам відомо.

- Гаразд, тоді скажіть, чим відрізняється гімнастика Фалуньгун від цигун?

- Нічим, це один з її різновидів. А в чому проблема?

- Проблема в тім, що у вас за організація: релігійна, політична? - підключається ще один комуніст, який пізніше розгорне плакат про солідарність з "братським китайським народом". - Ви нам поясніть...

- Особисто я займаюся гімнастикою цигун близько сорока років, - випереджає свого ідеологічного побратима той, що розпочав полеміку, - бачите, як я виглядаю? А ви про Фалуньгун дізналися всього лише 7-8 років тому, як ви нам тут сказали.

- А що тут поганого?

- Чим все ж таки відрізняється Фалуньгун від цигун?

- Ми не є дослідниками цигун, - захищається Букін, - для цього є спеціалісти. Ми займаємося тією Системою, яку обрали і яка підходить саме нам. Це наше право вибору... Хочу наголосити на всім відомому факті, що цигун не є релігією, і наша організація теж в жодному разі не є релігійною. В нас немає поклонінь, ритуалів, церков, всього того, що пов'язано з релігійними формами. Наша Cистема спрямована на підвищення рівня моральності, як це, в тому числі, притаманно для багатьох напрямків, які теж не є релігією, скажімо, йога.

- Коли гімнастикою займаються групи по 15-20 людей - це одне, а коли, що є звичайною практикою у Фалуньгун, на вулицю виходять мільйони, як ви нам демонструєте на своїх фотографіях - то це вже щось інше! І ті ж лікарі-психологи скажуть вам, що не можна в такій кількості об'єднувати людей!

- Якщо Система має на меті підвищення моральності - то в чому тоді небезпека? - ставить контрзапитання лідер дніпропетровських фалуньгунівців.

- Моральність - поняття відносне, - відгукується наступна опонентка Системи з числа журналістів. - До речі, про моральність: ви знаєте, що не можна займатися тим, що ви робите, у громадських місцях? Це порушення законодавства.

- Чому це порушення? - перепитує Букін.

- Вперше таке чую, - реагує магістр культурології Людмила Мельничук. - Покажіть статтю Конституції, яка забороняє це робити.

Журналістка кладе на стіл організаторів прес-конференції якийсь папірець.

- Це одна з постанов міськради, - коментує культуролог,- які, насправді, протирічать Конституції. З цього приводу ми неодноразово судилися з міськрадою і вигравали в неї.

- Разів п'ять чи шість, - уточнює Букін.

- Вигравали саме тому, що ці постанови якраз і протирічать Констиуції, - зазначає магістр. - ...В Києві, наприклад, проти груп, що займаються в міських парках, ніяких гонінь не відбувається і тамтешня влада не видає таких розпоряджень.

- А як мамам, які гуляють з дітьми, пояснити, що це відбувається, коли ви чи інші прихильники Фалуньгун інсценуєте операції з вилучення органів, протестуючи у такий спосіб проти насильницької трансплантації, якій, буцімто, піддають в Китаї практикуючих Фалунь Дафа? Дитина 5-6 років сприймає все візуально, тож думає, що все це робиться насправді...

- А коли вже понад 2 000 років показують розіп'ятого Іісуса, хіба у вас виникають проблеми щодо пояснень з цього приводу дитині? - відповідають представники дніпропетровської громади "Система Фалунь Дафа". - В кожному випадку потрібно вміти знаходити відповідні слова. Це, скоріше, є проблемою дорослого, а не дитини. А ці жахливі сцени ми демонструємо для того, аби дати зрозуміти людям, що реально нині відбувається в Китаї. Хіба можна не протестувати проти цього і залишатися байдужими до смерті такої величезної кількості людей?

- З "Фалунь Дафа" я познайомився в той період, коли вони протестували з транспарантами проти наклепницької статті в якійсь комуністичній газеті, - вступає в дискусію голова Дніпропетровської організації Всеукраїнської асоціації релігієзнавців, професор, доктор філософських наук, кандидат біологічних наук, викладач Дніпропетровської державної фінансової академії Михайло Мурашкін. - ...Наклепами займаються й інші організації, в тому числі духовні. Дуже негативну реакцію викликає багато статей, що організуються православними фундаменталістами Московського патріархату. В Дніпропетровську, до речі, чи не всі церкви - їхні. Це дуже потужна організація, що має міжнародне - російське підживлення. От вони і пишуть явні наклепи. Маємо таке собі субсидування брехні. Це - з одного боку.

А з іншого - трапляється і таке, коли набагато менші за своїм впливом і масштабом церкви, теж вчиняють неподобства. От, наприклад, християнський духовний центр "Відродження". Я був з ними в добрих стосунках, поки не прочитав, що вони святим духом лікують рак в останній стадії. Вибачайте, на мою думку, це нахабство з їхнього боку, адже є такі речі, котрими не можна спекулювати чи торгувати.

Тобто, я веду мову про диференційовані підходи і виважені оцінки у всьому, в тому числі - щодо кожної конкретної організації. Казати просто, що всі вони секти і тому проти них слід боротися - неправильно і просто глупо.

Річ у тім, що взагалі всі світові релігії - християнство, будизм, іслам - виникали й починалися як маленькі секти: їх переслідували, вбивали. Тим не менш, ідеї, які вони несли, були востребувані. І секти перетворювалися на масові, світові рухи. Тобто, можливо якраз в маленькій секті є більше того Божественого, ніж у великих церквах, в яких часто-густо нічого, окрім бездушшя та поборів. Тут потрібна толерантність у відносинах.

Як казав великий український пророк Тарас Шевченко: "І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь". Ото слід так і вчиняти. Якщо людина не має відторгення від якихось великих культур - чи то китайської, чи то індійської, чи то єгипетської... якщо вона захоплюється різними творами мистецтва або ж релігійними течіями, то це слід лише вітати. А коли ми щось не можемо сприйняти, зрозуміти якусь іншу культуру, іншу манеру думки, свідомості, то може це якраз наша проблема? Можливо це ми трішечки, вибачайте, недороблені? Може тоді нам слід якось подбати про збільшення свого рівня почуття, проникнення, розуміння?

...Нині звичайною практикою стає боротьба і змагання за ідеї, котрі часто-густо бувають нічого не вартими. Мені здається, що найвищими є загальнолюдські цінності, ті ідеї, котрі торкаються всіх людей, незалежно від кольору шкіри, релігійної приналежності і т.д. і т.п. - це життя, свобода, щастя. Якщо цього немає, то виникає антагонізм, людиноненависництво, щось на зразок: "оце слов'яни, це моє - а оце євреї і це вже не моє". А ти повчися і в одних, і в інших! Зрозумій, хто ти взагалі такий насправді.

Якщо ми не вміємо сприймати інші культури, то це прояв ущербності нашої натури - невміння адаптуватися до сучасного світу. Якщо ж такі ціннісні орієнтири є, то тоді немає проблем! І вже не так важливо "Фалунь Дафа" це, або "Крішна".

От я нещодавно побував у моїх друзів крішнаїтів. При Радянському Союзі вони ж всі по психушках сиділи - у нас на Ігрені. А яка була їхня провина? Та, в принципі, ніякої такої провини і не було. Ну, вегетаріанці, ну, були в них свої орієнтири, своя система цінностей... За це їх і карали.. А чи може зараз хтось з впевненістю сказати, що правильною є саме його система цінностей, а не чиясь інша? Ще невідомо, хто з нас правий, а хто ні в сповідуваних поглядах та способах життя. Попереду - невідоме майбутнє. Що з цим людством станеться - хто зна? Тому давайте орієнтуватися один на одного, намагаючись вирішувати проблеми, пробуючи досягати психологічного комфорту в суспільстві, бути порядними по відношенню до оточуючих.

І якщо ми можемо залишатися байдужими до Голодомору, Голокосту чи торгівлі чиїмись органами - то хто ми тоді такі? Інша річ - достовірність інформації, справді вона має бути правдивою. Проте, я думаю, що будь-яку інформацію можна перевірити і переперевірити. В будь-якому разі все таємне рано чи пізно виходить на поверхню. Але якщо ми - люди, якщо ми хочемо нормального життя - ми маємо адекватно сприймати будь-які організації та рухи, поціновуючи їхнє розмаїття, оригінальність кожної.

Мені здається ми маємо звернутися у глибину себе й подивитися хто ми і що. Розібратися наскільки ми здатні бути поступливими, спроможними зрозуміти іншу людину. Інша справа, що та людина не має порушувати закон. В нас справді є антилюдські рухи й секти на зразок сатаністів. Але тут вже йдеться про карний кодекс і нехай цим замаються відповідні органи.

- Ви кажете (звертаючись до голови Дніпропетровської "Фалунь Дафа"), що очолювана ваша організація не має жодного релігійного забарвлення, то яким тоді Богом ви живете? - запитує присутній на заході православний священик. - До яких церков ходите?

- Я займаюся Системою протягом восьми років, - відповідає Сергій Букін. - За цей час я відчув на собі дуже потужний вплив саме її і повністю знайшов себе саме в ній. Тому у мене немає необхідності шукати якийсь духовний досвід десь іще. При цьому в жодному разі не заперечую будь-яке з існуючих релігійних течій. Просто в мене особисто немає потреби звертатися до тієї чи іншої церкви.

- І ще одне питання: чому ви почали займатися цим Фалуньгун і що вас відкинуло від традиційних вірувань нашої місцевості - православної віри? - цікавиться священик.

- Кожна людина протягом свого життя перебуває в процесі пошуку. Дуже мало людей, котрі не шукали б себе або того напрямку, який би покращив якість їхнього життя. Одні роблять це свідомо, інші - ні. І коли людина знаходить те, що шукала, вона це розуміє. В моєму житті був період, коли я дуже глибоко вивчав християнство і знайшов там дуже багато хорошого і корисного. Ця релігія не може не заслуговувати на повагу. Так, я ходив в церкви, я там шукав і багато чого знайшов. Але коли дізнався про систему самовдосконалення Фалунь Дафа - відчув, що це якраз те, чого потребую. Тому я в жодному разі не відкидаю християнські принципи, навпаки - слідую їм кожного дня. В будь-якій релігії теж йдеться про моральність людини, тому їхній вплив на суспільство - теж позитивний. Не важливо, який саме напрямок обрала людина особисто для себе - головне, яку користь вона може при цьому принести собі, світу, суспільству. Чи може бути доброта християнською або буддистською? Чи можуть вони якось відрізнятися? Можуть. А чи можуть вони завдавати шкоди? Ні. Точно так можна сказати і про доброту, милосердя однієї людини стосовно іншої. Якщо я іду своїм шляхом, на якому стаю чеснішим і добрішим, чи можу я бути неугодним Христу?

Емблема Фалунь Дафа в поясненнях послідовників вчення: знак свастики протягом тисячоліть люди різних культур вважали символом щастя, благополуччя, світла, захисту, життя й зміну часів року. "СВАСТИКА" походить з санскриту, на якому "SVASTIKAH" означало "приносити вдачу". Перша частина слова "СВАСТІ-" може бути розділеною ще на дві: "СУ" - "добре", "успішно", та "-АСТІ", "-АСТІКА" - "бути".

Свастика використовувалася в культурах Індії, Китаю, древньої Греції, Ізраїлю, Америки та Європи. Вона була присутня на зброї, предметах повсякденного побуту, одязі, знаменах, гербах, використовувалася при оформленні церков і будинків. Цей символ можна побачити і в ранньому хритсиянстві. В Будизмі свастика символізує здобуття всіляких духовних цінностей і заслуг, а також - сприятливі очікування, приречення, наміри.

Зображення свастики, приміром, присутні на стародавніх китайських монетах Ушу, як декоративний елемент в древніх сінагогах Ізраїлю, мозаїці 11 століття в церкві Святої Софії, що в Києві, поштових листівках як побажання щастя. Була вона і на нарукавних знаках Червоної Армії (1919р.).

Свастика символізує значно більше того розуміння, яке вкладали в неї нацисти. Вона існувала як символ добра і щастя протягом тисячоліть задовго до появи нацизма. Цей символ є дуже важливим для багатьох культур і являє собою їхню історію та віру. Нацисти, присвоївши свастику, звели нанівець важливість цього стародавнього символу. Сьогодні свастика для більшості людей асоціюється зі злом, смертю й руйнацією. Дуже сумно бачити, що свастика з символу життя й радості перетворилася на символ зла. Це те, чого древні не могли передбачити.

З матеріалів, розповсюджених на пресовому заході послідовників "Системи Фалунь Дафа" їхніми опонентами:

12.12.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_894.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_894.php on line 305

Warning: file(./comments/cart_894.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_894.php on line 305


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_894.php on line 308


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64