Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Міські депутати про те, як кризу подолати

Висловленим мером Дніпропетровська Іваном Куліченком на попередній сесії сподіванням, що наступне пленарне засідання депутати проводитимуть у вже відремонтованій залі міськради, не судилося справдитися, тож чергова сесія знову відбулася у Будинку профспілок.

На початку засідання на вимогу лідера фракції КПУ Сергія Воробйова з порядку денного було знято питання стосовно дозвільних актів з подальшого користування приватною особою будівлею колишнього гуртожитку "Дніпрошини", що на Краснопільській 11-а:

- Пам'ятаєте, як колись мешканці гуртожитку приходили до нас на сесію, щоб їх не викинули взимку на вулицю… - виступає Воробйов. - Їх таки вижили звідти. І тепер ця будівля чомусь вже не гуртожиток і не вважається житловим фондом.

Вимога депутата була задоволена - питання зняли з розгляду до з'ясування обставин.

Депутат від фракції "Віче" Борис Васильєв ("11 канал") зажадав пояснень з приводу того, чому на розвиток поштового зв'язку підприємства "Укрпошта" пропонується виділення коштів саме з міського бюджету:

- Яке відношення має це державне, виключно комерційне підприємство до міського бюджету? - ставить питання Васильєв. - Адже це цілковито комерційне підприємство, яке всі свої послуги надає виключно на комерційній основі. Ба навіть більше - у всіх його відділеннях йде торгівля різноманітними товарами, ледь не шампунями, десь всередині розташовані обмінні пункти.

- Коли будемо приймати рішення - обов'язково це розглянемо, обговоримо, - запевнив депутата-журналіста мер Куліченко.

Б. Васильєв також озвучив депутатський запит, в якому, мотивуючи вкрай важкою фінансово-економічною ситуацією, що виникає в Дніпропетровську та з метою більш ефективного використання дохідної частини міського бюджету, просив надати інформацію про правові підстави розміщення в нежитлових приміщеннях, що перебувають в комунальній власності, відділень державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" та про сплату держпідприємством оренди й споживаних комунальних послуг.

- Немає заперечень, - відповів Куліченко, - хоча взагалі ці матеріали завжди наявні в постійних комісіях.

Торкнулися на сесії й теми функціонування на перших поверхах житлових будинків салонів гральних автоматів: було піднято як морально-етичні, так і правові аспекти. Зокрема, наводилися звернення громадян на чималий дискомфорт від наявності в їхніх будинках таких розважальних закладів. Тематика скарг різноманітна: від порушення громадського спокою та порядку до вимикання світла в цілому будинку через перенапругу в електромережах внаслідок безперервної роботи безлічі гральних автоматів.

- Ми вже цікавилися київським досвідом у цій галузі, - зазначає Куліченко. - Справді, коли такі об'єкти розташовуються безпосередньо в житлових будинках, то виникає чимало запитань. Вони стосуються і дотримання Закону "Про тишу", і експлуатації комунальних мереж. Давайте приймемо цей запит до розгляду й розробимо відповідне Положення.

Проте найголовнішим в порядку денному стало обговорення першочергових заходів щодо запобігання негативним впливам світової фінансової кризи на соціально-економічну ситуацію в Дніпропетровську, які були напрацьовані спеціально створеною для цього на минулій сесії тимчасовою робочою групою - до її складу увійшли депутати від фракцій міськради, а також представники Асоціації промисловців та підприємців, Асоціації міст України, районів та профспілок.

З доповіддю про діяльність групи виступив перший заступник міського голови Анатолій Крупський.

За його інформацією, розроблений тимчасовою групою комплекс заходів складається з 7 розділів, які стосуються соціальних й організаційних питань, наповнення дохідної частини і підвищення ефективності використання бюджетних коштів, інвестиційної політики, підтримки промислової і підприємницької сфери міста, створення комунальних фінансових інститутів й інструментів та вироблення й запровадження законодавчих ініціатив на державному рівні.

Зокрема, пропонуються заходи, спрямовані на:

- вивчення ситуації на ринку праці міста, оформлення й виплати субсидій, організацію оплачуваних громадських робіт, вирішення питань зайнятості городян;

- створення міського антикризового штабу за участю міського голови та керівників силових структур;

- проведення аналізу роботи комунальних підприємств на предмет їхньої рентабельності, фінансової й господарчої дисципліни та підвищення ефективності діяльності;

- посилення контролю над використанням фінансів, запровадження енергозберігаючих технологій;

- створення реєстру орендарів земельних ділянок;

- реалізацію нових інвестиційних проектів;

- випуск облігацій місцевої позики задля отримання додаткового джерела фінансування бюджету;

- вивчення можливості створення муніципальних кредитних спілок.

В обміні думками щодо запропонованих заходів та їхньому доповненні взяли участь представники всіх фракцій міськради, хіба що за виключенням "вітренківців" та БЮТ.

- Коли наша фракція розглянула ці першочергові заходи, то реакція була такою: краще що-небудь, ніж зовсім нічого… - виступає Сергій Воробйов (КПУ). - Нагадаю, що вся ця робота розпочалася на позачерговій сесії, тоді були озвучені й відповідні депутатські запити - мій та від фракції Партії регіонів. Після цього на підставі цих запитів на минулій сесії, 26 листопада, було прийнято рішення про створення тимчасової групи, ми заслухали доповідь Крупського… А тепер прочитайте преамбулу розданого вам рішення щодо створення тимчасової групи і порівняйте написане там з тим, що я щойно сказав: "З метою попередження негативних явищ у фінансово-економічній сфері Дніпропетровська, на виконання розпорядження голови Дніпропетровської облдержадміністрації, за дорученням першого заступника голови ОДА С.С. Кроля…" і т.д. і т.п. Вибачайте, а ми, міські депутати, тут де? Виходить, що це не ми ініціювали створення групи, а нам спущено це з ОДА? Що це за преамбула? Її потрібно переробити. Потрібно ж, зрештою, поважати самих себе!

А тепер щодо суті напрацьованого нашою тимчасовою робочою групою.

Нам не вдасться виконати бюджет, наповнення його в наступному році буде мінімальне, тому в першу чергу маємо вжити заходи, які дозволять нам доповнити бюджет і заощадити кошти.

Наші зауваження до розділів. Візьмемо, приміром, другий - "організаційні питання". Читаємо: "проаналізувати роботу комунальних підприємств"… Ми знаємо, що їх забагато, до того ж, часто-густо - з дублюючими функціями. Так, їх потрібно скорочувати. Але в іншому пункті запропонованих заходів вже йдеться про створення нових комунальних підприємств. Вважаю, що це неправильно.

І взагалі від перших двох розділів - "соціальні" й "організаційні питання" - складається враження, що тут прописані звичайні функції, які мали б здійснюватися нашими управліннями в своїй поточній роботі і не більше. Але оскільки вони цим не займаються повсякденно, а нині у нас криза, то виходить, що такі заходи підпадають під розряд "першочергових". Тут зазначені всі ті заходи, які мають виконуватися і без ніякої кризи.

…Стосовно інвестиційної політики. Цей розділ, як на мене, не вповні відповідає тим проблемам, які місто має подолати. Тут всього шість заходів, але саме першочергових, які б стосувалися комунального господарства якраз і немає.

…В четвертому пункті шостого розділу йдеться про вивчення можливості створення муніципальних кредитних спілок. Що, в нашому місті замало таких спілок? І заради чого їх потрібно створювати? Кого кредитувати?

Виступ від фракції НСНУ депутата Марії Мєркової був чи не найлаконічнішим в процесі обговорення. "Нашоукраїнка" не висловила жодного критичного зауваження або доповнення, лишень сказала, що запропоновані пункти першочергових заходів потрібно однозначно затверджувати, тож депутати від НСНУ голосуватимуть "за".

Лідер фракції Партії регіонів Олексій Тішкін підтримав пропозицію Сергія Воробйова про необхідність перероблення преамбули, оскільки представлені першочергові заході були розроблені на виконання рішення сесії міськради і перший заступник голови ОДА С.С. Кроль не має до них жодного стосунку.

- Я тільки хотів сказати, що сам не розумію, як це могло статися і про що йдеться в нашій преамбулі - реагує Куліченко. - Це принципове питання. На сесії була сформована робоча група і раптом, виявляється, що це сталося на виконання чийогось розпорядження?

Продовжуючи свій виступ, Тішкін наголосив на необхідності розроблення для міста спеціальної антикризової програми. Першочергові ж заходи слід прийняти і продовжити працювати над ними, здійснюючи моніторинг щодо їхньої реалізації.

Керівник фракції Блоку Лазаренка Загід Краснов висловився за включення до переліку першочергових заходів пункту про запровадження для промислових підприємств зниженого коефіцієнту на оренду землі.

- Від початку цього року оренда землі збільшилася разів в сім, - зазначає Краснов. - це дуже важкий тягар для промислових підприємств. До кризи - це було ще терпимо, але під час її - ні. Підприємства працюють у збиток, вимушені звільняти працівників. Запровадження нового, зниженого коефіцієнту на оренду землі допоможе підприємствам акумулювати фінанси, зберігати тим самим робочі місця.

"Громадівець" також запропонував тимчасово на період кризи замінити земельні аукціони на інвестиційні конкурси:

- В одному з пунктів заходів йдеться про підготовку до продажу з аукціону 40 гектарів землі. Я двома руками "за". Але давайте подивимося реальності у вічі. Ми не зможемо продати ці 40 гектарів, тому що ніхто їх не купить. Ні в кого немає на це грошей. А враховуючи те, що зараз в місті зупинено 90 % будівництва, а за цим - звільнення робітників, простої заводів, котрі виробляють будматеріали, транспортних підприємств, то маю таку пропозицію: в якості тимчасового заходу в період кризи замінити земельні аукціони на інвестиційні конкурси.

Тобто надавати земельні ділянки будівельним підприємствам на підставі трьох факторів: перше - коли підприємство веде будівництво під кредит (тобто, аби не вийшло так, що отримали землю і залишили справу на майбутнє); друге - в залежності від масштабів і вартості будівництва; третє - призначення об'єкта, що будується.

Проте, здається найоригінальнішою пропозицією щодо антикризових заходів в місті, стала одна з озвучених депутатом від фракції "Віче" Борисом Васильєвим. Він запропонував на час кризи відмовитися від паркувальних зборів як виду бізнеса:

- Пропоную на час кризи ліквідувати паркування як бізнес - в принципі, і залишити ці кошти у людей - у городян, автомобілістів, а не в кишенях тих 10 - 20 людей, які ці парковки "кришують". Давайте почнемо говорити правду, тому що час для цього настав.


Безкінечні і майже на повний голос теревені мобілкою цієї пані з числа співробітниць апарату
міськради протягом всієї сесії були потужною "глушилкою" депутатських виступів


25.12.2008Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_899.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_899.php on line 243

Warning: file(./comments/cart_899.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_899.php on line 243


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_899.php on line 246


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64