Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"СПЕЦКОР" здобуває ІІ місце у всеукраїнському конкурсі публікацій з тематики розмаїття культур та протидії ксенофобії, антисемітизму й расизму

Стаття автора персонального сайту "БУХЕНВАЛЬД НА ДНІПРІ? ЗУПИНІМО СЛОВ'ЯНСЬКИЙ РАСИЗМ!" здобула друге місце в номінації найкраща Інтернет-публікація в конкурсі "Екологія мови на підтримку розмаїття культур", що проводився в Україні серед журналістів і редакторів друкованих та електронних ЗМІ, радіо і телебачення в рамках проекту Східно-Європейського Інституту Розвитку "Діалог зі ЗМІ - ключ до діалогу різних культур" за підтримки Посольства Королівства Норвегії.

Про це СПЕЦКОР дізнався з повідомлення від оргкомітету конкурсу, метою якого було визначення найкращих матеріалів з тематики розмаїття культур та протидії ксенофобії, антисемітизму й расизму.

"Шановний пане Олексію,

З радістю повідомляємо, що Ваш матеріал "БУХЕНВАЛЬД… НА ДНІПРІ? ЗУПИНІМО СЛОВ’ЯНСЬКИЙ РАСИЗМ!» поданий на конкурс "Екологія мови на підтримку розмаїття" виграв друге місце в номінації найкраща інтернет стаття
, - йдеться в отриманому СПЕЦКОРОМ електронною поштою листі від оргкомітету. - Щиро вітаємо Вас та запрошуємо на церемонію нагородження, яка відбудеться 24 грудня 2008 року, з 17.00 до 19.00 в Києві, в Будинку Кіно (блакитна вітальня), за адресою вул. Саксаганського, 6.

З повагою,
Оргкомітет конкурсу.
"

Новина стала для мене настільки ж приємною і радісною, наскільки й несподіваною. На анонсовану церемонію нагородження до Києва прибути не зміг: заскочений зненацька повідомленням оргкомітету, що надійшло 22 грудня, не мав можливості оперативно скоординувати свої плани, аби здійснити непередбачений як у часі, так і щодо фінансових витрат вояж до столиці.

Для участі в конкурсі надіслав в жовтні поточного року заявку наступного змісту:

"Доброго дня!
Надсилаю Вам свої матеріали не стільки заради участі в конкурсі, про який дізнався з повідомлення на «Телекритиці.ua», скільки з метою привернути увагу до насправді хвилюючої мене теми.

Пропоную Вам три присвячені оголошеній тематиці конкурсу матеріали (актуальні лінки на них та роздруківку), розміщені на моєму персональному сайті. Ніякі інші документи, як от «… довідка від головного редактора, що підтверджує дату публікації статті (для друкованих та Інтернет – ЗМІ)», про що йдеться в оприлюднених Вами умовах участі в конкурсі, надати не можу, позаяк мій сайт – персональний, сформований з власних авторських матеріалів; сайт, так би мовити, одного журналіста, де я сам собі і автор, і головний редактор. Якщо відсутність вказаних довідок виступає такою собі непереборною силою, що унеможливлює участь у конкурсі, значить я в ньому участі не беру.

Більше того, тональність пропонованих мною статей (якщо вони будуть взяті до розгляду) може бути оцінена високоповажною конкурсною комісією надто різкою. На це скажу, що зло, як явище, потребує адекватної відповіді, тож задля дієвого результату, як на мене, якраз і потрібна рішуча відсіч
".

За деякий час отримав від оргкомітету повідомлення про зарахування надісланих матеріалів до конкурсної програми.

"Бухенвальд на Дніпрі" присвячений висвітленню кричущих проявів розпалювання міжнаціональної ворожнечі та нетерпимості в дніпропетровській пресі, зокрема нагадуванню єврейській меншині міста про Бухенвальд та погрози розправи з боку скінхедів лишень за появу на міських вулицях бігбордів з івритом, як це мало місце в одному "респектабельному" виданні обласного статусу - газеті "Днепровская правда" - фактичному рупорі Блока Лазаренка, увійшовшого до складу біло-блакитно-червоної більшості місцевих рад.

У своєму матеріалі СПЕЦКОР також рішуче стає на захист української мови, виступає проти запроваджуваної в і без того зросійщеному регіоні політики подальшої русифікації, всебічної й дбайливої турботи про все російське на шкоду українському. Журналіст зазначає, що титульна українська нація яка за результатами перепису становить майже 78 %, в деяких східних регіонах України за мовною ознакою фактично є меншістю, а отже також потребує захисту.

"В Україні мають бути мир і злагода між всіма етносами. Запорукою добрих відносин у цій сфері виступає лояльність національних меншин до культури і звичаїв титульної нації, - йдеться в запропонованій на конкурс статті. - В українців не повинно бути (власне, так воно і є) жодної упередженості щодо будь-якої меншини: ні до росіян, ні до євреїв, ні до будь-кого ще. Але ж всі мають бути свідомі того, що в українців немає запасної території. Україна - єдина в світі держава-носій української мови. Її утиски на нашій землі неприпустимі! Якщо спілкуєтесь в побуті російською - на здоров'я, українцям це не заважає. Але не намагайтесь надати російській особливого статусу - регіональної або ще якоїсь! Це нашкодить нашій державній мові, яка і тепер на Східній Україні поступається російській у вжитку".

У своїй статті журналіст виступає проти регулярних і цілеспрямованих намагань деяких місцевих ЗМІ нав'язати, прищепити українцям найгірші соціально-політичні стереотипи й тенденції, що спостерігаються в суспільних настроях теперішньої Росії, серед яких - нехтування європейськими цінностями та відсутність усвідомленої потреби в запровадженні й підтримці демократичних перетворень в країні, розбудові відкритого громадянського суспільства; самоізоляція від демократичного світу та протистояння йому; створення образу ворога з євроатлантичної спільноти вільних країн, а також - неприязне ставлення до іноземців, людей інших рас, відмінного від "братів-слов'ян" кольору шкіри.

"Запроваджені владою в Росії порядки насторожують і часто-густо шокують цілий світ, - пише автор. - Отже, кардинальні відмінності українського і російського буття - наочні, тому очевидною є недоречність пустопорожніх балачок про якусь спорідненість народів. Українці відрізняються від росіян низкою рис національного характеру, найпринциповіші серед яких - волелюбність і демократизм. І вся наша історія від далекої минувшини - підтвердження тому. Свою природню європейськість українці яскраво засвідчили і на Майдані: ми скинули диктатуру й вибороли свободу. Наш Майдан у них в Росії неможливий в принципі. Так вже "исторически сложилось".

Автор статті висловлює своє занепокоєння з приводу того, що в Україні під виглядом пропаганди так званої "слов'янської єдності", справжньою метою якої є посилення російських впливів на державу, її повернення до "братньо-слов'янських" імперських обіймів північного сусіди, здійснюється прокремлівська агітація, що супроводжується різкими антисемітськими й расистськими випадами.

Російський експорт в Україну екстремістських радикальних течій і рухів засвідчують й оперативні звіти СБУ про викриті канали зв'язку доморощених бритоголових відморозків зі своїми побратимами з аналогічних, куди більш розвинутих та організованих угруповань в Росії. Підтвердженням того виступають й затримання в Україні громадян Російської Федерації серед молодиків-учасників маніфестацій, зібрань та інших заходів проти іноземців. Про скінхедство як "російське зілля" говорять й українські політики, висловлюючи свою стурбованість таким розвитком подій, що дестабілізують ситуацію в Україні.

"Треба давати собі звіт у тім, хто зацікавлений в зрощуванні у нас скінхедів, нагнітанні антисемітських настроїв, расової нетерпимості й інших неподобств. Та це ж ті, хто гнобили самих українців! Насаджування скінхедства - один з елементів "зросійщення" України, її наближення та прив'язування до північного сусіда в найгірших суспільних проявах, проти чого ми, українці, маємо виступати єдиним фронтом. Зверхній на неслов'ян погляд насаджують ті, хто звик так дивитися на українців протягом віків".

Найприкріше, що до принаджування й вживлення в свідомість співвітчизників непритаманного українській ментальності світогляду, неабияких зусиль на Дніпропетровщині докладають місцеві псевдопатріоти з тієї ж біло-блакитно-червоної більшості, маскуючи свою істинно антиукраїнську сутність носінням вишиванки.

Подібні згадуваній статті та телевізійні ефіри, відсутність дієвої реакції на них факти з боку влади й правоохоронних органів та фізичні розправи на вулицях є ланками одного ланцюга. Все це, відбуваючись одне за одним, і призводить до трагічних наслідків. Тож ситуацію слід виправляти вже зараз, коли ще можна це зробити, запобігаючи лиху.

До матеріалу також увійшли коментарі щодо заторкнутої теми, взяті автором у колег-журналістів, представників національно-демократичних партій та правозахисного руху.

Членами журі були директор бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр ПАВЛІЧЕНКО, виконавчий директор Центру медіареформ Людмила ГУМЕНЮК, головний редактор журналу "Телекритика" Євген МІНКО та міжнародний кореспондент Радіо Свобода Богдана КОСТЮК.

Переможцями у названих номінаціях стали:

КРАЩА ПРОГРАМА / СЮЖЕТ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

1 місце: Проект "Між Нами", 1-й Національний, серія фільмів: "Роми в Україні" "Африканці в Україні" "Грузини в Україні", керівник проекту Христина СТЕБЕЛЬСЬКА.
2. Сюжет про скінхедів в програмі ТСН каналу 1+1, автор: Леся ХАРЧЕНКО, кореспондент ТСН.

КРАЩА ПУБЛІКАЦІЯ В ДРУКОВАНОМУ ЗМІ

1. Радміла КОРЖ, "Життя на узбіччі", газета "24".
2. Олена ЦУРКАНОВА, Дніпропетровськ, стаття "АІЕSЕС в Днепропетровской области отпраздновал своє тринадцатилетие".
3. Олександр НАЙМАН, Українське масонство, заст. голови Асоціації "За міжнаціональний мир і згоду в Україні".

КРАЩА ПУБЛІКАЦІЯ В ІНТЕРНЕТ

1. Тетяна ПЕЧОНЧИК, стаття "Панаєхалі тут", УНІАН-Права людини.
2. Олексій МАЗУР, стаття - "Бухенвальд на Дніпрі" на сайті spetskor.dp.ua, м. Дніпропетровськ.
3. Тарас ПЛАЩЕВСЬКИЙ, м. Кіровоград, стаття - "3338 папуг або Сила традицій" на сайті semya.com.ua.

Диплом
Диплом про здобуття другого місця в номінації "Кращі публікації в Інетрент-ЗМІ" конкурсу "Екологія мови на підтримку розмаїття культур". Разом з членами журі свої підписи поставили посол Королівства Норвегії в Україні п. Олав Берстад та голова правління Східно-Європейського Інституту розвитку п. Мрідула Гош.

З матеріалів, наданих Оргкомітетом переможцям конкурсу

З матеріалів, наданих Оргкомітетом переможцям конкурсу

З матеріалів, наданих Оргкомітетом переможцям конкурсу

З матеріалів, наданих Оргкомітетом переможцям конкурсу

З матеріалів, наданих Оргкомітетом переможцям конкурсу

Ваза - приз Оргкомітету, прапорці - мої власні

Ваза - приз Оргкомітету, прапорці - мої власні

08.01.2009Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_901.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_901.php on line 216

Warning: file(./comments/cart_901.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_901.php on line 216


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_901.php on line 219


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64