Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Потому что я - русская!"

Так секретар приймальні першого заступника голови Держкомтелерадіо України О.В. Курдіновича відповіла на моє запитання, чому в розмові зі мною з української раптово перейшла на російську. На зауваження з цього приводу та пропозицію знову повернутися до української, почув: "а вы что, по-русски не понимаете"?

Хатній телефон автора персонального сайту за номером 8 056 763-67-78

До посадовця звертався, аби прояснити ситуацію щодо жалюгідної писульки в декілька рядочків, яку отримав від нього у відповідь на неодноразові звернення з приводу хвилюючих мене питань. Олександра В'ячеславовича, вже за сталою традицією, на робочому місці не було. Секретар сказала, що він у відрядженні і повернеться не раніше наступного понеділка.

- Слухайте, - казав я, - кожного разу, коли я телефоную до приймальні, а було це кільканадцять разів, мені відповідають, що Курдінович або на нараді, або у відрядженні, або на лікарняному, або у відпустці - тобто чиновник або зайнятий невідкладними справами, або відсутній на робочому місці. Для того, аби не турбувати своїми дзвінками, я звертаюся письмово, але ж і на листи не отримую відповіді по суті питань, що піднімаю! Замість цього - лишень відписки ні про що. То як мені дістати чиновника? Він взагалі може бути доступним для громадян, зокрема журналістів?

На це почув, що, мовляв, лист писав не Курдінович, а виконавець, тому щодо отриманої від Олександра В'ячеславовича відповіді, звертатися до нього персонально немає жодного сенсу.

Аналогічний випадок мав місце з листом за підписом т.в.о. голови Комітету Анатолія Мураховського. Секретар в його приймальні також в якості аргумента про недоречність безпосереднього звернення до "шефа" з приводу отриманого листа за його підписом, недвозначно дала зрозуміти, що підпис посадовця в даному випадку - цілковита формальність.

Не зрозуміло, навіщо секретарям наголошувати, акцентувати, що їхні керівники, коли підписуються під документами (листи-відповіді на звернення громадян), не знають, про що в них йдеться, а тому до них звертатися за поясненнями - пусте.

- Так от я і хочу з'ясувати для себе, - продовжував я, - Олександр В'ячеславович знав під чим підписується чи ні, читав звернення, на яке відповів, чи знає про що йдеться? Якщо він в курсі, то тоді я поставлю йому наступні питання щодо суті проблеми…

Секретар сказала, що все одно раніше понеділка Курдінович не з'явиться, а тому нічим мені зарадити не в змозі.

- Але ж він не знаходиться поза зоною досяжності, - не переставав я, - а чому б вам не зв'язатися з ним, аби хоча б повідомити про факт мого телефонного звернення, про моє наполягання на зв'язку з посадовцем? Що тут такого особливого? Адже це стосується діяльності Держкомітету, справи, якою він відає. Не можу повірити, що на час відрядження Курдінович втрачає будь-яку можливість контакту з Установою, де працює першим заступником. Ви знаєте, у мене немає можливостей, коштів прибути до Києва, аби вийти до будівлі на Прорізній, 2 з плакатом про вимогу зустрічі чи адекватної реакції на численні звернення, тому дію доступними мені засобами. Звертаюся письмово, листами електронною поштою, телефонними дзвінками. І все - безрезультатно! Декілька місяців тому, аби добитися свого, вдався до безперервних, один за одним дзвінків в приймальню Мураховського. І хвилин через сорок секретар "капітулювала" - таки зв'язалася з т.в.о. Думаю, теж саме спробувати і з вами.

Впродовж розмови у секретарки раптово скінчився запас української і та перейшла на російську.

Зробив їй з цього приводу зауваження, нагадавши про обов'язок володіти державною мовою.

Замість того, аби повинитися, перепросити за те, що, займаючи таку посаду - секретар першого заступника голови Держкомтелерадіо, не володіє в достатній мірі й на належному рівні українською (її запас вичерпується двома-трьома фразами, простими реченнями), співбесідниця пішла в атаку і видала "залізний" аргумент - перейшла на російську, тому що вона, бачите, "русская".

Росіянка? На здоров'я! Не маю нічого проти! Але чому це звучить як підстава для виправдання ганебного факту неспроможності послуговуватися державною - українською? А це нічого, що я - українець! І прагну аби зі мною на моїй рідній землі спілкувалися українською! Якщо я звертаюся державною, то мені і відповідайте такою, тим більше, що звертаюся якраз до державної установи - Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Як на мене, то там всі повинні володіти українською, як мінімум, зразково, та ще й додзвонювачів, за необхідністю, поправляти.

- А вы что, не понимаете по-русски? - перепитала мене "русская".

Що це як не приниження мене, українця, за мовною та національною ознаками?

- А ви самі взагалі "понімаєте", де знаходитеся? Розумієте, на якій саме службі і в якій державі? Я ж не на якусь там "фірмочку" з секретарками-лялечками телефонував! За якими такими критеріями та "професійними" якостями вас підбирають на посади в державні установи всеукраїнського рівня, якщо не відповідаєте елементарним стандартам?

***

Перед тим, як розмістити цю замітку на сайті, зателефонував до тієї ж секретарки і прочитав текст. Прослухавши, вона знову спробувала говорити українською, та безуспішно. Секретарка казала, що я розмовляв з нею, як і виклав цей епізод, в агресивній манері, що вона, на відміну від мене, спілкувалася коректно, а українську мову любить, тому що Україна - її Батьківщина.

- Тим більше, чого ж ви за весь цей час не зуміли опанувати українську? - знову обурився я. - Дивіться, як ви високо, до якого кабінету залетіли, але й це не спонукало до вивчення української! Чому я, наддніпрянець, житель східного, зросійщеного регіону, пересічний громадянин, не державний посадовець - знаю і шаную українську, послуговуюсь нею в спілкуванні, а у вас державною ніяк не виходить?! Кажете, що на відміну від мене, спілкувалися коректно? Відповідати мені російською, нехтуючи українську - це вже некоректність і образа! Зрештою, ви з Держкомітету мовлення, а не "вещания", тож мовте, а не "вещайте"!

А щодо Курдіновича, то, за словами секретарки, він як був поза зоною досяжності, так там і залишається. Видно, що всерйоз і надовго. Агов, пане Курдіновичу!

28.01.2009Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_922.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_922.php on line 140

Warning: file(./comments/cart_922.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_922.php on line 140


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_922.php on line 143


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64