Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Словничок для "просто" Юлі,
або
Цей жахливий, жахливий, жахливий мАсковскій акцент

Прослуховуючи промови прем'єр-міністра України, лідерки БЮТ Юлії Тимошенко, мимоволі звертаєш увагу на численні й постійно повторювані нею ті ж самі словесні огріхи, мовні ляпи. Вербальні вихиляси, якими Леді Ю вперто й невтомно ошелешує публіку, давно набули ознак "хронічної хвороби", яка лишень дедалі прогресує: перспективи на одужання й близько не проглядаються.

Такі негідні прояви - не лише самодискредитація кандидата наук, голови Кабміну Юлії Тимошенко, але й негативний приклад для інших: якщо людина з такою якістю мови посідає одну з найвищих державних посад, то чого тоді вимагати від чиновників нижчих рангів й пересічних громадян. На жаль, приклад Юлії Володимирівни ніби засвідчує, що для успішної кар'єри та ще й на службі у держави знання та належне володіння українською мовою - зовсім необов'язкове.

Культура мови, демонстрована Юлією Володимирівною, залишає бажати значно кращого. Констатація подібних фактів не потребує спеціальної філологічної освіти - все це чути, що називається, "неозброєним" вухом.

Тому, з метою виправлення ситуації автор замітки пропонує свій скромний доробок у вигляді невеличкого словничка для прем'єрки.

Отже:

Юля каже:

"кАаліцИя" - слід казати "кОаліцІя"

До речі, спробуйте це слово, як, власне, і багато інших з нижче наведених, набрати на комп'ютерній клавіатурі у Юліному варіанті - електронна машина відразу автоматично виправить помилку. Пропоную це зробити і самій Юлії Володимирівні в якості тренування. Може допоможе?

Найпарадоксальніше те, що саме так, як Юля, вимовляють, ніби запопадливо виконуючи "цінну вказівку" й відомі письменники з числа її оточення. І після цього вони - не "Юлині апологети", як частенько про себе кажуть?

Юля каже:

"КАнституція" - слід вимовляти "КОнституція";

Юля каже:

"кАманда", а потрібно - "кОманда";

Юля каже:

"гАлАсувати" (в сенсі віддавати свій голос під час волевиявлення: "депутати галасують", "результати галасування") - правильно мовити "голосувати", оскільки "галасувати" - здіймати галас, гамір;

Юля каже:

"Аренда", а треба - "Оренда";

Юля каже:

"Абов'язок", а українці говорять "Обов'язок";

Юля каже:

"блАкувати" замість "блОкувати";

З того ж ряду: "кАнтракти", "кАнкретно", "кАнцепція", "кАрупція", "кАнстатація", а слово "котельня" у Юлиному виконанні перетворюється на щось середнє між теплопунктом та "катівнею", адже це слово Юля вимовляє не інакше як "кАтельня".

Юля каже:

"жИнка". Не знаю, де, в якій країні чи на якій планеті живуть "жИнки", як виглядають і чим різняться від земних, зокрема українських жінок, але даю стовідсоткову гарантію, що в Україні таки "жінки".

В словах із закінченням на "ція", як от "коаліція", "адміністрація", "організація", "фракція", "конференція", "федерація", "газифікація", "глобалізація", "націоналізація", "концепція", "корупція", "приватизація", "тенденція", "інфляція", "девальвація", "капіталізація", "каналізація", "Франція" та інших подібних Юля замість "і" на кінці завжди говорить "и" (тобто рос. "ы").

Російське "ы" замість української "і" звучить у неї і наприкінці слів "наші", "гроші", "душі" тощо. Натомість в багатьох інших випадках замість потрібної української "и", вона чомусь вживає "і" в словах, як от "тим", "тих" - у Юлі виходить "тіх", "тім".

Ще однією характерною мовною рисою прем'єрки є невизнання українського суфіксу "ськ" - вона весь час вимовляє його "по-русски", без м'якого знаку.

Юля каже:

"дорогі мОї" з наголосом в останньому слові на "О". Чому? Адже можна вимовляти звично, наголошуючи на "ї". Чи вона думає, що "мОї" - звучить якось більше по-українськи?

Юля каже:

"скАжу", роблячи наголос на "А". Чому так, а не "скажУ" з наголосом на останній літері?

Якщо ж у такий спосіб Юлія Володимирівна намагається зіграти, відтворити певний діалект, то за мовно-територіальним принципом вона до нього не може мати жодного відношення, це ж ясно, як Божий день. Тому такі мовні вибрики видаються абсолютно недоречними.

А ще до Юлії Володимирівни, здається, намертво прилипло слово-паразит "просто". Вона щедро оздоблює ним всі свої виступи, не обходячись без десяти-, а той двадцятиразового його повторення. Було б дуже здорово скоротити вживання "паразита" хоча б разів в чотири - п'ять.

Це я так, "дорога" Ви "мОя" Юлія Володимирівна, що називається, просто: просто даю пАради, як просто Прем'єрці, і просто "жИнці" - лідерці кАаліційної кАманди прАмАсковскіх хАлуїв-негідників. Щоб вас там всіх…разом… та й гепнуло! Аби по всій Україні, зрадженій і проданій вами Кремлеві, загуло…

05.03.2009
Читай також:

Кремлівська куртизанка

Любіть Росію!
Братам-малоросам

"Дорогі мОї (з обов'язковим наголосом на "О") українці! Послухайте, що я вам зараз скАжу! Звертаюсь до вас, як Ачільниця Уряду й майбутній Президент України. Любі співвітчизники, мАлю вас, благаю: любіть Расію, як сонце, любіть! Любіть її, як люблю я! Просто любіть Путіна! Любіть Мєдвєдєва, любіть Газпром!" >>>


Леді Ю: "ориентация - север!"

Як би це не було прикро, але доводиться з превеликим сумом констатувати, що теперішня політика українського уряду на чолі з Юлією Тимошенко підтверджує найгірші припущення та найтривожніші очікування. Різка, на 180 градусів зміна курсу нині видається доконаним фактом, як стали ясними і справжні стратегічні цілі, що переслідуються Леді Ю. >>>


В.Шилова: губернатор почав викликати мене до себе на ковдру…

В.Шилова… на ковдрі у губернатора,
або
Перевірка на "в.шивість"

Про виклики на "ковдру" до губернатора довірливо, "по секрету всему свету" повідала сама ж гендиректорка Дніпропетровської ОДТРК, депутат облради від Лазаренка, голова комісії з питань зв'язків з громадськістю та ЗМІ Вікторія Шилова в телефонному інтерв'ю одному з дніпропетровських телеканалів. Так вона коментувала останні події на очолюваній нею обласній телерадіокомпанії. >>>


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАДІО
визнало зауваження СПЕЦКОРА слушними

Як повідомили автору персонального сайту у відділі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо України, його стаття "Потому что я - русская!" була розглянута керівництвом Комітету. Зауваження СПЕЦКОРА щодо неприпустимості нехтування українською мовою окремими співробітниками державної установи в спілкуванні з особами, які до неї звертаються, визнано слушними. >>>


"Потому что я - русская!"

...Впродовж розмови у секретарки заступника Голови Держкомтелерадіо України О.В. Курдіновича раптово скінчився запас української і вона перейшла на російську.
Зробив їй з цього приводу зауваження, нагадавши про обов'язок володіти державною мовою.
Замість того, аби повинитися, перепросити за те, що, займаючи таку посаду, не володіє в достатній мірі й на належному рівні українською, секретар пішла в атаку і видала "залізний" аргумент - перейшла на російську, тому що вона, бачите, "русская".
А це нічого, що я - українець! І прагну аби зі мною на моїй рідній землі спілкувалися українською! Якщо я звертаюся державною, то мені і відповідайте такою, тим більше, що телефоную якраз до державної установи.
- А вы что, не понимаете по-русски? - запитала "русская". >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_946.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_946.php on line 260

Warning: file(./comments/cart_946.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_946.php on line 260


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_946.php on line 263


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64